Porady ogrodnicze

Idealny trawnik w Twoim ogrodzie – Jak go osiągnąć?

Osiągnięcie idealnego trawnika wymaga wysiłku, systematyczności i odpowiedniej wiedzy. Każdy trawnik jest unikalny, dlatego trzeba dostosowywać pielęgnację do indywidualnych potrzeb Twojego ogrodu. Dlatego warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług ogrodniczych w Białymstoku. Odpowiednia pielęgnacja trawnika sprawi, że będziesz mógł cieszyć się z piękna i zdrowia swojego ogrodu przez wiele lat.

Całoroczna pielęgnacja trawnika z ACER Ogrody

  • Wybór odpowiedniej trawy

Wybór odpowiedniej trawy ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia idealnego trawnika. W przypadku trawników w województwie Podlaskim, zalecamy gatunki traw, które są odporne na lokalne warunki klimatyczne. Bierzemy również wziąć pod uwagę czynniki, takie jak: zużycie wody, tolerancja na cień lub przesuszanie.

  • Przygotowanie podłoża

W pierwszej kolejności usuwamy chwasty i niepożądane rośliny z terenu, aby zapewnić czystą przestrzeń dla trawnika. Następnie przystępujemy do wyrównania powierzchni terenu, eliminując nierówności i tworząc równomierne rozłożenie trawy.

  • Siew lub układanie rolki

W zależności od preferencji, budżetu i potrzeb klienta, oferujemy zarówno siew trawy, jak i układanie rolki.

Trawnik wysiany jest wersją ekonomiczną, ale efekt oczekiwany jest najwcześniej po dwóch miesiącach (trawnik, z którego już można korzystać). Trawnik tego typy wiąże się także z koniecznością przeprowadzania odchwaszczania i dosiewek. Siew trawy polega na równomiernym rozsianiu nasion na przygotowanym podłożu i ich delikatnym przykryciu warstwą ziemi. Warto rozłożyć białą włókninę, specjalnie do tego dedykowaną, która dłużej utrzymuje wilgoć i przyspiesza kiełkowanie traw.

Natomiast układanie rolki to gotowy fragment trawnika, który jest rozwinięty na wcześniej przygotowanym podłożu. Efekt wizualny jest natychmiastowy, a można z niego w pełni korzystać już po dwóch tygodniach. Ważne, że nie ma chwastów.

  • Odpowiednie nawożenie i regularna pielęgnacja

Pielęgnacja nowego trawnika wymaga regularności i odpowiedniego nawożenia, które jest kluczowe dla dostarczenia trawie niezbędnych składników odżywczych. Nasz zespół ogrodników pomoże Ci dobrać odpowiedni rodzaj nawozu oraz opracować plan nawożenia, dostosowany do potrzeb Twojego trawnika.

  • Ochrona przed szkodnikami i chorobami

Stosujemy odpowiednie środki ochrony roślin, zarówno chemiczne, jak i naturalne, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia szkodników i chorób. Regularnie monitorujemy stan trawnika, aby szybko zidentyfikować ewentualne problemy i podjąć odpowiednie działania, co jest ważne dla utrzymania jego zdrowego wyglądu.

Pielęgnacja trawnika w różnych porach roku

Każda pora roku wymaga specyficznych działań pielęgnacyjnych, aby trawnik mógł się dobrze rozwijać. Wiosną kontrolujemy chwasty i nawozimy, aby pobudzić wzrost. Latem dbamy o nawadnianie i regularne koszenie trawy. Jesienią przygotowujemy trawnik na zimę, nawożąc i usuwając liście. Całoroczna pielęgnacja trawnika sprawia, że trawnik będzie prezentował się doskonale przez cały rok.

Usługi ogrodnicze Białystok

Jeśli interesuje Cię pielęgnacja trawnika cena może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak rozmiar trawnika, jego stan, rodzaj usług, lokalizacja oraz specyficzne wymagania klienta. Przed dokonaniem wyceny, nasz zespół ogrodników przeprowadzi ocenę stanu trawnika i zapozna się z Twoimi oczekiwaniami. Pamiętaj, że pielęgnacja trawnika to inwestycja w zdrowy i piękny wygląd ogrodu oraz utrzymanie go w dobrej kondycji przez długie lata!

Menu
ZADZWOŃ TERAZ