roboty koszące
ACERogrody

Roboty koszące

idealny trawnik bez wysiłku

W firmie ACER Ogrody doskonale rozumiemy, że odpowiednie koszenie trawy to czasochłonne zadanie, które może wymagać dużo wysiłku. Dlatego też, jako profesjonalna firma ogrodnicza, zawsze stawiamy na nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają pielęgnację ogrodów naszych klientów. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań są roboty koszące trawę, które zyskują coraz większą popularność i pojawiają się coraz częściej w naszych realizacjach. Zaprogramowane i naładowane roboty koszące mogą pracować kilka godzin bez przerwy z pełną wydajnością. Dzięki nim, zadbanie o ogród staje się dużo prostsze i przyjemniejsze. Można spokojnie cieszyć się czasem wolnym, podczas gdy roboty koszące zadbają o trawnik.

ATRAKCYJNE rozwiązania.

robot koszący trawę

Takie rozwiązanie sprawdzi się również w Państwa ogrodzie. Zakładanie trawników to nasza specjalność, dlatego doskonale wiemy, jakie rozwiązania będą odpowiednie dla konkretnych potrzeb naszych klientów. Roboty koszące trawę są inwestycją godną rozważenia dla każdego, kto pragnie mieć piękny i zadbany ogród, bez nadmiernego wysiłku.

Nasza firma wybiera tylko systemy wiodących producentów, w których roboty koszące trawę stanowią innowacyjną wersję gotową do najbardziej zaawansowanych zmagań. Dzięki temu, naszym klientom zapewniamy nie tylko jakość, ale także skuteczność działania.

Dlaczego warto zapoznać się
z robotami koszącymi
z ofert ACER ogrody. Sprawdź.
ACER Ogrody Białystok
robot do koszenia trawnika
robot do koszenia trawy
ogrodowy robot koszący

Poziom automatyzacji: Poziom automatyzacji to jedna z największych zalet robotów koszących. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku na urządzeniu, sterowanie zdalne z aplikacji na smartfona lub ustawienie konkretnej godziny, aby robot rozpoczął pracę. Samoczynnie dostosowuje tryb koszenia do warunków panujących w ogrodzie. Dzięki temu, można zaprogramować roboty, aby pracowały w dogodnym czasie, nawet wtedy gdy nie ma nikogo w domu.

Dokładność koszenia: Dokładność koszenia to kolejna zaleta robotów koszących. Zaawansowane czujniki wykrywają obszary z wyjątkowo wysoką trawą, a także te, które zostały już skoszone wcześniej. Odpowiednio dobrane roboty potrafią dopracować obrzeża ogrodu i inne trudno dostępne miejsca, co zapewnia równomierne i estetyczne wykończenie całego trawnika.

Omijanie przeszkód: Roboty koszące trawę wyposażone są w zaawansowane czujniki, które pozwalają unikać przeszkód na swojej drodze. Dzięki temu, urządzenia sprawnie omijają różnego rodzaju przeszkody, takie jak wyposażenie ogrodu, zaparkowane auta czy pozostawione zabawki. Bezpieczeństwo użytkowania robotów jest jednym z priorytetów firmy ACER Ogrody.

Przyczepność kół: Roboty koszące wyposażone są w specjalne kółka, zapewniające doskonałą przyczepność, która ma znaczenie na terenach o różnym nachyleniu. Dzięki odpowiednim technologiom nie stoczą się z wzniesienia, a także będą stabilnie poruszać się po skarpach i innych wymagających terenach, bez ryzyka utraty przyczepności. Tam, gdzie tradycyjne kosiarki mogą mieć problemy z utrzymaniem stabilności, roboty koszące bez trudu pokonują nierówne powierzchnie i utrzymują stały kierunek jazdy.

Czujnik deszczu: Należy unikać koszenia trawy w czasie deszczu, ponieważ wtedy trawa ugina się od ciężaru wody i jest śliska. Świeżo skoszona trawa jest też bardziej podatna na uszkodzenia podczas deszczu, a roboty koszące dbają o to, aby nie narazić trawnika na negatywne skutki koszenia w takich warunkach. Dzięki czujnikowi, roboty same przerywają koszenie trawy i wracają do stacji dokującej, aby poczekać na lepsze warunki do dalszej pracy. To innowacyjne rozwiązanie pozwala oszczędzać trawę i utrzymać ją w doskonałej kondycji, niezależnie od pogody.

Warto podkreślić, że nawet przy ustawieniach automatycznych, użytkownik ma pełną kontrolę nad pracą urządzenia. Jeśli zachodzi potrzeba, można w dowolnym momencie przerwać pracę robotów koszących jednym przyciskiem. To doskonały sposób na szybkie i łatwe dostosowanie koszenia do zmieniających się potrzeb.

Jakie działania przeprowadzi firma ACER Ogrody z Białegostoku na Państwa zlecenie

Profesjonalne projekty ogrodów, które realizujemy, często obejmują także montaż systemu odpowiedzialnego za prawidłowe funkcjonowanie robotów koszących na danej posesji. Warto powiedzieć architektowi krajobrazu podczas aranżacji terenu przy domu, że chcemy zainstalować robot koszący. Projektant z naszego biura odpowiednio zaprojektuje przestrzeń zieleni uwzględniając dogodny dojazd kosiarce. Nasza oferta w zakresie zakładania trawników i instalacji kosiarek robotów obejmuje kompleksowe podejście do urządzenia ogrodu. Oto, co Państwu proponujemy:

  • Zapewniamy odpowiednie przygotowanie i wymurowanie obrzeży danego ogrodu: Precyzyjnie wyznaczamy granice trawników, aby kosiarka robot mogła swobodnie poruszać się po terenie, jednocześnie skrupulatnie zachowując estetykę i harmonię krajobrazu.
  • Rozkładamy okablowanie: Nasze doświadczenie w zakładaniu trawników z robotami koszącymi pozwala nam sprawnie rozmieścić okablowanie, które zapewni niezawodne zasilanie urządzeń i możliwość precyzyjnego sterowania nimi.
  • Montujemy ładowarki oraz kosiarki: Odpowiednio instalujemy ładowarki do robotów koszących, aby mogły one regularnie wracać do stacji i naładować swoje akumulatory. Dzięki temu roboty zawsze są gotowe do pracy i nie muszą być kontrolowane ręcznie.
  • Montujemy specjalny garaż – domek dla robotów: Oferujemy możliwość wyposażenia ogrodu w specjalne miejsce, w którym roboty koszące trawę będą miały swoje bezpieczne schronienie. To rozwiązanie chroni urządzenia przed warunkami atmosferycznymi i innymi zagrożeniami.
  • Programujemy urządzenia tak, aby były gotowe do pracy na danym terenie: Nasza ekipa specjalistów odpowiednio programuje roboty koszące, dostosowując je do konkretnej powierzchni trawnika i specyfiki ogrodu. Dzięki temu urządzenia dokładnie wykonują swoje zadanie, pozostawiając trawę w doskonałym stanie.

Zarówno przed wykonaniem usługi, jak również w jej trakcie oraz po zakończeniu realizacji, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Nasza firma ACER Ogrody z Białegostoku zapewnia profesjonalne wsparcie i udzieli informacji w przypadku jakichkolwiek pytań związanych z działaniem i właściwościami gotowej instalacji robotów koszących. Naszym celem jest zapewnienie Państwu komfortu i wygody w pielęgnacji ogrodu, dlatego oferujemy innowacyjne rozwiązania, które ułatwią utrzymanie pięknego i zadbanego trawnika.

Inteligentne rozwiązanie, które współgra z Twoim ogrodem

Jednorodne powierzchnie to idealny teren do pracy robota kosiarki. W nowych ogrodach projektujemy oraz budujemy przestrzeń tak, aby robot miał ułatwione zadanie. Oczywiście, można je instalować już w istniejących ogrodach. Potencjał urządzeń tkwi w tym, że dostosowują się one do zastanych warunków, w niektórych przypadkach należy jedynie przerobić trochę ogród. Zatem możecie Państwo bez obaw inwestować w sprzęt, który sprawdzi się także w starszych ogrodach. Jeżeli w ogrodzie przeprowadzone było jedynie zakładanie trawników, kosiarka robot ma ułatwione zadanie – jednorodne powierzchnie to idealny teren do opracowania. Potencjał urządzeń tkwi natomiast w tym, że to urządzenie dostosowuje się do zastanych warunków, zatem możecie Państwo bez obaw inwestować w dodatkową roślinność, krzewy, byliny oraz rośliny ozdobne. Roboty koszące trawę doskonale radzą sobie z utrzymaniem trawnika w doskonałej formie, jednocześnie pozostawiając miejsce na różnorodność roślinną. Wszelkie klomby oraz rabaty pozostaną bezpieczne, a skrócona zostanie jedynie trawa.

Podobnie w przypadku oczek wodnych, fontann czy małych ogrodowych stawów – zaprogramowanie cyklu koszenia z uwzględnieniem tych obszarów zapobiegnie m.in. przypadkowemu wjechaniu robota do wody. Roboty koszące są wyposażone w zaawansowane czujniki, które rejestrują przeszkody i ich unikają. Dzięki temu cała instalacja pozostanie bezpieczna, a Państwa ogrodowe aranżacje zawsze będą prezentować się estetycznie.

Czy roboty koszące mają wady?

Warto podkreślić, że większość kwestii podnoszonych jako niedogodności można skutecznie rozwiązać dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu urządzenia. Na przykład, planując zabawy w ogrodzie, można ustawić aktywność robota jedynie na dni robocze, pozostawiając weekendy dla właścicieli ogrodu. Spotykaliśmy się także z opiniami, że w pełni naładowany akumulator szybko ulega rozładowaniu. Owszem, może się tak dziać w urządzeniach niższej klasy, natomiast rekomendowane przez nas nasze roboty koszące trawę są wyposażone w zaawansowane akumulatory, które pozwalają na długotrwałe i efektywne koszenie trawy bez konieczności częstego ładowania.

Zależy nam na tym, aby nasi klienci mieli pełną świadomość korzyści, jakie niesie za sobą stosowanie robotów koszących trawę. Dlatego przed rozpoczęciem realizacji projektu, zawsze dokładnie wyjaśniamy wszelkie wątpliwości i odpowiadamy na pytania związane z działaniem i właściwościami robotów. Priorytetem jest dla nas przekazanie niezbędnych informacji, aby nasi klienci mogli podjąć świadomą decyzję inwestycyjną.

#acerogrody
Ciche, szybkie i sprawne roboty

W pełni zasłużone roboty koszące trawę stały się cenionym udogodnieniem na rodzimym rynku ogrodniczym. Ciche, szybkie i sprawne urządzenia łączą wiele zalet, które idealnie odpowiadają potrzebom osób, które nie lubią kosić trawy, nie mają na to czasu lub po prostu chcą spędzać ten czas inaczej. To nowoczesne rozwiązanie zdobyło popularność nie tylko w Białymstoku, ale także na całym świecie, zyskując uznanie użytkowników. Dzięki robotom, koszenie trawy i utrzymanie pięknego ogrodu stało się łatwiejsze i bardziej komfortowe.

Menu
ZADZWOŃ TERAZ