zaprojektujemy Twój ogród
ACERogrody

Projektowanie Ogrodów

Profesjonalne projektowanie ogrodów standardowych i nietypowych.
Proces projektowania ogrodów to przemyślane koncepcje, które tworzone są indywidualnie na potrzeby konkretnej przestrzeni.

Naszym zadaniem jest tak połączyć oczekiwania Klientów, warunki na konkretnej posesji i jej otoczeniu oraz przeznaczenie tego terenu, aby późniejsze dbanie o roślinność było prawdziwą przyjemnością. Do tworzenia wizualizacji korzystamy z nowoczesnych programów, a efektem są profesjonalne wizualizacje 3D.

ACER-uj ogród z nami.

ogórd zaprojektowany przez ACER

Tak w przypadku niewielkich terenów przydomowych, jak też podczas realizacji, które obejmują znacznie większą przestrzeń, samo tworzenie koncepcji wymaga zaawansowanych przygotowań, które prowadzimy zawsze w porozumieniu z właścicielem posesji.

Profesjonalne
projektowanie ogrodów
nowoczesnych i klasycznych
PIERWSZE
SPOTKANIE

Nasz architekt krajobrazu analizuje teren, (w Białymstoku lub innej lokalizacji) aby poznać jego specyfikę i potencjał;

Wykonywane są pomiary działki i inwentaryzacja obecnej już roślinności.

Mierzymy dokładnie odległości, aby porównać je z mapą geodezyjną, którą otrzymaliśmy od Inwestora.

To ważne zwłaszcza w przypadku instalacji systemów nawadniania, lecz z należytą starannością prowadzone przez nas przy każdej realizacji.

Powstały dwie propozycje zagospodarowania terenu, które omawiamy z Klientem,

Przedstawiane są Inwestorowi zdjęcia z podobnych realizacji, aby pokazać daną koncepcję na konkretnych przykładach;

Na podstawie powyższych materiałów omawiane są dokładnie szkice koncepcyjne terenu zielonego.

Gdy koncepcje zostaną zaakceptowane, opracowujemy wizualizacje 3D, jeszcze bez roślinności, lecz ze szczegółami odnośnie ukształtowania terenu. Po tym spotkaniu możemy niezwłocznie przystąpić do dalszych prac.

DRUGIE
SPOTKANIE
TRZECIE
SPOTKANIE

Przedstawiamy szczegóły, w tym dobór gatunków roślinnych, proponowane materiały, których użyjemy przy budowie nawierzchni i innych elementów,

Pokazujemy wzór nawierzchni na całym obszarze,

Prezentujemy koncepcję oświetlenia

Po tym spotkaniu nasi specjaliści przygotowują pełną dokumentację techniczną, która obejmuje wizualizacje 3D, rzuty oraz przekroje. Uzupełnieniem jest spis ilościowy i gatunkowy roślinności, a także wykaz wszystkich materiałów niezbędnych do realizacji.

Uwzględnione są wszystkie wytyczne Klienta, wcześniejsze uzgodnienia,

Przedstawiamy kosztorys wykonawczy,

Ustalamy termin realizacji.

Na tym etapie są ostateczne ustalenia i gotowy wydruk projektu. W praktyce każdy z etapów przeprowadzamy z bardzo należytą starannością. Priorytetem są dla nas uwagi Klientów – prowadzą one do satysfakcjonujących rozwiązań.

CZWARTE
SPOTKANIE
Dlaczego usługa cieszy się taką popularnością

Mimo wielu źródeł w Internecie, czasopism i książek dotyczących ogrodnictwa, Klienci nadal chętnie korzystają z usług profesjonalistów. Przemawia za tym kilka ważnych argumentów.

Przede wszystkim, unikniecie Państwo pomyłek związanych z przypadkowym zakupem roślin. Problemem mogą być zarówno kwiaty, krzewy czy drzewka, które nie współgrają ze sobą estetycznie, lecz również rośliny niebezpieczne, mogące zaszkodzić, gdy zostaną przypadkowo zjedzone. Architekt krajobrazu doskonale wie jak dobrać rośliny pod względem odpowiedniego stanowiska i mrozoodporności. Orientuje się, które rośliny lubią swoje sąsiedztwo, a które nie. Doświadczony projektant to również znawca rodzimej, zagranicznej i roślinności.

Ponadto, ogrodnicy mają dostęp do roślin zadbanych, wysokiej jakości, gotowych do posadzenia o danej porze roku. Współpraca z hodowcami roślin oraz szkółkami roślinnymi to sposób, aby w krótkim czasie zagospodarować największe nawet tereny zielone wybranymi gatunkami traw, kwiatów, krzewów.

Co równie ważne, otrzymacie Państwo komplet analiz, kosztorysów. Współpracując z ACER Ogrody można powierzyć wszystkie prace jednej firmie zlokalizowanej w pobliżu Białegostoku, która od pierwszego spotkania po finalizację prac będzie do Państwa dyspozycji, odpowiadając na pytania i proponując rozwiązania będące drogą do spełnienia marzeń o własnym ogrodzie.

Dobry pomysł, czyli projekty z wyobraźnią

Usługi ogrodnicze wykraczają znacznie poza dawne ramy prac architektów zieleni. Dziś projektant ma więcej możliwości, zaawansowanych programów oraz udoskonalonych metod tworzenia przestrzeni, która staje się częścią życia nowego właściciela. Czy to mijane codziennie drzewa krzewy i byliny przy podjeździe, czy ogród na skarpie jako towarzysz weekendowego relaksu, z nami osiągniecie Państwo założony cel.

Zapraszamy do naszej siedziby w Kurianach w pobliżu Białegostoku, można także napisać do nas lub zadzwonić. Jesteśmy do dyspozycji, mamy doświadczenie, pracujemy na różnych posesjach.

Menu
Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ