istota nawodnienia ogrodu
ACERogrody

Nawadnianie Ogrodów

dla pięknych TRAWNIKÓW i roślin

Z zaprojektowanym i zainstalowanym przez nas nawadnianiem możesz dbać o dowolną roślinność i trawnik tak, aby rozprowadzanie wody spełniało swoje zadanie.

W ACER Ogrody Klientom z Białegostoku i innych miast proponujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania, które dostosowane są do konkretnych potrzeb i których zakup oraz montaż mieszczą się w ustalonym wcześniej budżecie. To zarówno działanie zraszaczami, linią kropkującą, jak też inne konstrukcje i systemy, które zwolnią Państwa z konieczności podlewania roślin oraz murawy.

SŁUCHAMY głosu natury.

nawadnianie trawnika ogrodowego

Innego wymagają koncepcje, w których przeważają drzewa i krzewy, inne natomiast sprawdzi się przy rozległych obszarach zasianych trawą. Obecnie rynek systemów jest na tyle zróżnicowany, że każdemu Klientowi możemy zaproponować kilka indywidualnych rozwiązań. Są to między innymi:

Wiele propozycji
zawsze przemyślane
działania i sprawdzone koncepcje.
ZRASZACZE

służą do podlewania trawników, warzywniaków i terenów porośniętych niską roślinnością. Do podlewania niewielkich powierzchni używamy głównie zraszaczy statycznych, a na dużych areałach zraszaczy rotacyjnych.

Specjalne przewody z cylindrycznymi otworami, w wersji do układania na ziemi (wersja z kompensacją oraz bez kompensacji ciśnienia) lub pod powierzchnią ziemi (ta wersja zapobiega wrastaniu roślin w kroplowniki); zapewniają stopniowe i równomierne podlanie terenów wokół nasadzeń roślinnych.

LINIE KROPLUJĄCE
KRANY

Rozwiązanie ponadczasowe, nadal chętnie wybierane przez Klientów ze względów praktycznych; wystarczy podłączyć wąż i zapewnić wodę pod odpowiednim ciśnieniem, aby nie tylko podlać ogród i warzywniak, ale też umyć auto, ogrodzenie, chodniki czy elementy małej architektury.

Aby powyższe udogodnienia znalazły się również na Państwa posesji, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Jak to wygląda w praktyce?

O nawadnianiu ogrodów starszych i tych najnowszych

Realizując kolejne zlecenia na terenie Białegostoku i innych miast, podejmujemy się zarówno prac, które obejmują modernizację danego terenu, jak też zleceń, w których centrum znajduje się niezagospodarowany teren, wymagający podstawowych czynności.

Dbamy o odpowiednie rozprowadzanie wody w ogrodach – dostosowując system nawadniający do ustalonych wcześniej założeń w projekcie. Wiemy, jakie są właściwości danego terenu, jak zostanie zagospodarowana przestrzeń w kontekście konkretnych roślin, a tym samym ile wody trzeba do prawidłowego nawodnienia tej roślinności.

Równie ważna jest regulacja ustawionych zraszaczy. Gdy urządzenia zostały podłączone do źródła wody, należy tak ustawić ich parametry, aby trawnik był zawsze odpowiednio podlany, również na wzniesieniach, skarpach i innych nietypowych obszarach.

Systemy automatyczne oraz sterowniki i czujniki deszczu

Automatyzacja nawadniania to udogodnienie znane od lat i stale udoskonalane przez wiodących producentów. Wystarczy za pomocą sterownika ustawić czas włączania i wyłączania zraszaczy oraz intensywność podlewania, aby system rozpoczął samoczynnie pracę na przykład wtedy, gdy będziesz poza domem. To optymalne rozwiązanie również na dłuższą nieobecność domowników, chociażby podczas wakacyjnych wyjazdów.

Jeszcze większym udogodnieniem i udoskonaleniem jest czujnik deszczu, stanowiący dopełnienie danego systemu:

  • pojemnik zawierający higroskopijne dyski umieszcza się w ogrodach;
  • woda deszczowa prowadzi do pęcznienia dysków i odcięcia sygnału przesyłanego ze sterownika do elektrozaworów;
  • w efekcie następuje czasowe zawieszenie lub pominięcie zaprogramowanego cyklu podlewania; dzięki temu nawadnianie nie dubluje się.

Czas schnięcia substancji higroskopijnej zbliżony jest do czasu schnięcia murawy, dlatego czujnik deszczu tak dobrze wpisuje się w specyfikę opadów atmosferycznych.

Niezbędne podłączenie do wodociągu lub studni

O nawadnianiu ogrodów należy mówić w kontekście źródła wody, ponieważ stała jej dostępność jest warunkiem prawidłowego działania systemów zautomatyzowanych. Woda powinna mieć określone ciśnienie między innymi w dyszach zraszaczy.
Gdy korzystacie Państwo z wodociągu, koszt podlewania może być wyższy, aby uniknąć opłat za ścieki, należy założyć licznik zewnętrzny. W małych ogrodach rzeczywiście ma rację bytu woda z wodociągów, ale przy dużych ogrodach znacznie korzystniej jest zasilanie systemów wodą ze studni – to wersja bardziej ekonomiczna, lecz konieczny będzie również zakup pompy.

#acerogrody
Profesjonalne usługi w Białymstoku i okolicach

Głównym celem systematycznego i zrównoważonego nawadniania ogrodów jest utrzymanie roślinności i trawnika w optymalnym stanie. Dotyczy to zarówno dostarczania wody w upalne dni lub w długich okresach bez opadów deszczu, jak też zatrzymania dodatkowych cykli zraszania, gdy deszczu jest nadmiar.

Warto wybrać ACER Ogrody i przekonać się, jak piękne mogą być trawy, rośliny ozdobne, krzewy i inna roślinność, gdy zasilana jest wodą zgodnie z określonymi potrzebami.

Menu
Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ