oświetlenie w ogrodzie
ACERogrody

Oświetlenie Ogrodów

estetyczne i funkcjonalne

Podczas projektowania ogrodów dobór odpowiedniego oświetlenia stanowi jedną z kluczowych kwestii. Światło w nowoczesnej wersji to między innymi słupki, reflektory oraz lampy zaprojektowane tak, aby zdobić posesję, wpisać się w jego stylistykę i dawać jak najwięcej możliwości w kwestii urządzania terenów zielonych o mniejszej i większej powierzchni.

Ponadto, z powodzeniem możemy dobrać światło energooszczędne, więc nawet podczas najkrótszych dni w roku system będzie ekonomiczny.

TUTAJ rządzi zieleń. #acerogrody

oświetlenie ogrodu wykonane przez Acer Ogrody

Tworzymy projekty, w których obok roślinności i tzw. małej architektury światło stanowi jeden z filarów udanej inwestycji. Poświęcamy zawsze osobną część jednego ze spotkań, w oparciu o preferencje Zleceniodawców dobieramy kilka propozycji ciekawych rozwiązań. Zanim jednak na danej posesji zostaną zamontowane poszczególne elementy:

Działania ACER ogrody
dla nastroju w ogrodzie
we współpracy z Klientem
oświetlone ogrody

nasz architekt krajobrazu analizuje teren, aby ustalić jaki rodzaj oświetlenia można zastosować i jaki styl będzie odpowiedni;

wykonywany jest pomiar działki i ustalenie obecnych źródeł światła; konieczne jest zmierzenie odległości, aby dobrać odpowiednie natężenie światła,

po przygotowaniu propozycji i uzyskaniu akceptacji Klienta, rozpoczynamy prace ziemne, na przykład wykopy pod rozprowadzenie przewodów elektrycznych pod:

LAMPY W POSTACI SŁUPKÓW – mają prosty, minimalistyczny kształt, dlatego sprawdzają się przy większej ilości innego oświetlenia;

REFLEKTORY– w wersji ze statywem wbijanym w ziemię, ustawiane na powierzchni ziemi;

LAMPY MASZTOWE – to w ogrodach wysokie lampy ogrodowe, które wymagają zastosowania odpowiednich fundamentów, na przykład betonowych lub z żelbetonu – wykonujemy je sami lub zamawiamy gotowe elementy dedykowane do konkretnych lamp;

LAMPY NAJAZDOWE – oprawy wpuszczane w podłoże, czyli punkty świetlne, po których możesz przejść i przejechać bez ich uszkodzenia .

Są to zatem propozycje, którymi w kreatywny sposób dopełniamy aranżacje ogrodów w Białymstoku i nie tylko, z wykorzystaniem właściwości danego terenu, obecności budynków (domu, wiat, altan), tarasów. Projekt ogrodu z propozycjami oświetlenia stanowi spójną całość.

Piękne ogrody – to oczywiste

Firma ACER Ogrody dba o taki dobór opraw i elementów oświetleniowych, aby podkreślić urodę roślin ozdobnych, krzewów, drzew czy oczek wodnych.

  1. Może to być światło punktowe skupione na pojedynczych roślinach, które chcecie Państwo wyeksponować, na przykład unikalnych gatunków.
  2. Ciekawie wygląda także światło rozproszone, podkreślające kształty i kontury jednych roślin, pozostawiając inne nieco w cieniu.
  3. Nasi Klienci chętnie wybierają również podświetlenie roślin od spodu. Rośliny wyglądają wtedy jak zakorzenione w źródle światła.

Współgrać może ze sobą światło ciepłe i zimne, a także w popularnych i nietypowych kolorach. Z przyjemnością pokażemy Państwu nasze białostockie realizacje.

Kilka aspektów praktycznych

Tytułowa funkcjonalność dotyczy między innymi bezpiecznego korzystania z posesji po zmroku, zwłaszcza, gdy w świetle znajdują się drzwi wejściowe, schody, taras, a w przypadku budynków przyległych – brama garażowa. Projekty ogrodów są ściśle powiązane z budynkami na danej posesji, zatem projektując ogrody możemy odpowiednio zadbać o to, aby światło było wielozadaniowe.

Za montażem nowoczesnych systemów przemawia również bezpieczeństwo w kontekście zniechęcania osób niepożądanych do wejścia na posesję. Dobrze oświetlony teren to mniejsze ryzyko wtargnięcia, a system połączony z instalacją alarmową jest jedną z bardziej zaawansowanych opcji.

Z praktycznego punktu widzenia ważne są również czujniki ruchu, które – zależnie od ustawień – reagują na osoby będące w ogrodach, jak też przechodzące w pobliżu danego terenu. Dopełnieniem są czujniki zmierzchu. Bezobsługowy system zapewnia wygodę, a działanie czujników można dostosować do potrzeb domowników.

I kwestia ostatnia – chcąc uzyskać wysoką jakość bazuj na markowych elementach oświetleniowych.

#acerogrody
Poznaj nas i skorzystaj z naszych usług w Białymstoku

Tempo życia sprawia nieraz, że trudno znaleźć czas, aby wyjechać dalej niż do pracy i odpocząć dłużej niż podczas weekendu. Ogrody są wtedy miejscem idealnym na relaks, a światło może działać kojąco. Znajdźcie więc Państwo to, co w oświetleniu jest ważne właśnie z Państwa punktu widzenia.

Menu
Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ