Naturalna trawa z rolki
ACERogrody

Trawa z rolki albo z siewu

wybierz wersję dla siebie

Planując zakładanie ogrodu, bierzemy pod uwagę plany Klientów dotyczące obszerności trawników na ich posesji. Mogą to być zarówno niewielkie obszary przydomowe, często spotykane w Białymstoku, jak też całe powierzchnie porośnięte zdrową, zieloną darnią. Do wyboru macie Państwo trawę z rolki oraz z siewu. Każda z tych wersji spełni swoje zadanie, jeżeli zostaną przeprowadzone prawidłowo wszystkie prace ogrodnicze.

PRZYKRYJ zgiełk miasta.

trawa z rolki od ACER Ogrody

zagęszczona
soczyście zielona
gotowa do rozłożenia
precyzyjnie wycięta
solidnie ukorzeniona
odporna mechanicznie
łatwa w pielęgnacji
odporna na pogodę

Dojrzały trawnik
od jednego do kilku dni
od położenia. Z naturą na TY .
Kiedy wybrać wersję wysiewaną,
a kiedy z rolki?

Przygotowanie terenu jest tak samo pracochłonne w obu wersjach. Ziemia powinna być oczyszczona, spulchniona, bez zastoin wody. Żyzność gleby należy ocenić przed wysiewem lub układaniem pasów z gotowych rolek, aby uniknąć gnicia korzeni i innych szkodliwych zjawisk w przyszłości.

Trawa z siewu:

  • głównym argumentem, przemawiającym za tą wersją, jest dosyć niski koszt ziaren, co ma znaczenie zwłaszcza na większych terenach do zagospodarowywania,
  • ważna jest też możliwość wygodnego zasiania terenów o nietypowym kształcie, w tym z naturalnymi wzniesieniami,
  • prace można zakończyć szybko po odpowiednim przygotowaniu terenu, wyselekcjonowane ziarna przyjmą się również na terenie zacienionym. Widać to również na przykładzie naszych białostockich realizacji.

Trawa z rolki:

  • efekt widoczny jest od razu po ułożeniu pasów, co ważne, gdy zależy Państwu na szybkich rezultatach,
  • układanie może się odbywać przez cały sezon wegetacyjny, czyli od maja do listopada,
  • po zakończonych pracach wystarczy odczekać kilka dni, aby teren był gotowy do normalnego użytkowania.
#acerogrody
Siatka przeciw kretom jako dodatkowe udogodnienie

Tak w przypadku wersji wysiewanej, jak też układania pasów gotowej darni, można zastosować specjalną siatkę przeciw kretom. Taką siatkę ochronną wkopuje się w ziemię, aby utrudnić kretom i nornicom robienie kopców. Warto zwrócić uwagę na kilka cech:

  • Po pierwsze, wielkość oczek. Drobniejsze oczka to skuteczniejsza bariera dla gryzoni, trudna do sforsowania. Przykładowe wielkości: od bardzo drobnych, 2,6 x 10 mm po większe, 14 x 16 mm i podobne.
  • Po drugie, solidny materiał wykonania. Zazwyczaj są to tworzywa syntetyczne, na przykład polietylen, polipropylen. Ich trwałość sprawia, że siatka jest gotowa na długoletnie użytkowanie, również na niekorzystne warunki pogodowe.
  • Po trzecie, bezpieczny rozrost korzeni. System korzeniowy powinien mieć miejsce, aby swobodnie rosnąć. Siatka nie rozkłada się w glebie, co również sprzyja swobodnemu wzrostowi roślinności bez szkodliwych substancji. Ogrody mają dzięki temu dodatkową ochronę.
Acer Ogrody w Białymstoku
– tutaj kupisz trawę do siewu lub z rolki

Nasza propozycja to sprzedaż, ale również usługi kompleksowe, czyli siew i układanie pasów trawy na posesji, a także instalacja robotów koszących oraz inne działania. Warto poznać nas bliżej i skorzystać z nasze pomocy.

Menu
Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ