Naturalna trawa z rolki
ACERogrody

Trawa z rolki albo z siewu

wybierz wersję dla siebie

Planując zakładanie ogrodu, bierzemy pod uwagę plany Klientów dotyczące obszerności trawników na ich posesji. Mogą to być zarówno niewielkie obszary przydomowe, jak też całe powierzchnie porośnięte zdrową, zieloną trawą. Do wyboru macie Państwo trawę z rolki oraz trawę z siewu. Każda z tych wersji spełni swoje zadanie, jeżeli zostaną przeprowadzone prawidłowo wszystkie prace ogrodnicze.

PRZYKRYJ zgiełk miasta.

trawa z rolki od ACER Ogrody

zagęszczona
soczyście zielona
gotowa do rozłożenia
precyzyjnie wycięta
solidnie ukorzeniona
odporna mechanicznie
łatwa w pielęgnacji
odporna na pogodę

Dojrzały trawnik
od jednego do kilku dni
od położenia. Z naturą na TY .
Kiedy wybrać wersję wysiewaną,
a kiedy z rolki?

Przygotowanie terenu jest tak samo pracochłonne w obu wersjach trawy. Ziemia powinna być oczyszczona, spulchniona, bez zastoin wody. Żyzność gleby należy ocenić przed wysiewem lub układaniem pasów z gotowych rolek, aby uniknąć gnicia korzeni i innych szkodliwych zjawisk w przyszłości.

Trawa z siewu:

  • głównym argumentem, przemawiającym za tą wersją, jest dosyć niski koszt ziaren, co ma znaczenie zwłaszcza na większych terenach do zagospodarowywania,
  • ważna jest też możliwość wygodnego zasiania terenów o nietypowym kształcie, w tym z naturalnymi wzniesieniami,
  • prace można zakończyć szybko po odpowiednim przygotowaniu terenu, wtselekcjonowane ziarna przyjmą się również na terenie zacienionym.

Trawa z rolki:

  • efekt widoczny jest od razu po ułożeniu pasów, co ważne, gdy zależy Państwu na szybkich rezultatach,
  • układanie trawnika może się odbywać przez cały sezon wegetacyjny, czyli od maja do listopada,
  • po zakończonych pracach wystarczy odczekać kilka dni, aby teren był gotowy do normalnego użytkowania.
#acerogrody
Siatka przeciw kretom jako dodatkowe udogodnienie

Tak w przypadku trawy wysiewanej, jak też układania pasów gotowej darni, można zastosować specjalną siatkę przeciw kretom. Taką siatkę ochronną wkopuje się w ziemię, aby utrudnić kretom i nornicom robienie kopców. Warto zwrócić uwagę na kilka cech:

  • Po pierwsze, wielkość oczek. Drobniejsze oczka to skuteczniejsza bariera dla gryzoni, trudna do sforsowania. Przykładowe wielkości: od bardzo drobnych, 2,6 x 10 mm po większe, 14 x 16 mm i podobne.
  • Po drugie, solidny materiał wykonania. Zazwyczaj są to tworzywa syntetyczne, na przykład polietylen, polipropylen. Ich trwałość sprawia, że siatka jest gotowa na długoletnie użytkowanie, również na niekorzystne warunki pogodowe.
  • Po trzecie, bezpieczny rozrost korzeni. System korzeniowy traw powinien mieć miejsce, aby swobodnie rosnąć. Siatka nie rozkłada się w glebie, co również sprzyja swobodnemu wzrostowi trawy bez szkodliwych substancji.
Acer Ogrody w Białymstoku
– tutaj kupisz trawę do siewu lub z rolki

Nasza propozycja to sprzedaż traw, ale również usługi kompleksowe, czyli siew i układanie pasów trawy na posesji, a także instalacja robotów koszących oraz inne działania. Warto poznać nas bliżej i skorzystać z nasze pomocy.

Menu
Call Now ButtonZADZWOŃ TERAZ